Aluemestaruus- ja sisumaantie 2.4.2016

T U L O K S E T

© Jalasjärven Jalas
M9; M10; M11; N9; N10; N11; M12; N12; M13; N13; M14; N14; M15; N15; M17; N17; M19; MYL;

M9 Pojat 9 v. 2.3 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika

  1. Kaleva Tyystjärvi        Vähänkyrön Viesti               9.51
 Poisjääneet   3
  -   1.            Saku Ylinen              Seinäjoen Seudun Urheilijat
  -   2.            Aapo Mäntylä             Vähänkyrön Viesti
  -   3.            Luka Kykyri              Kälviän Tarmo
Sarjaluettelo

M10 Pojat 10 v. 2.3 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika

  1. Matti Kivenmäki          Kuortaneen Kunto                9.16
  2. Aleksi Hauhia            Seinäjoen Seudun Urheilijat     9.30
  3. Eero Lehto               Jalasjärven Jalas               9.52
  4. Miiko Lampinen           Teuvan Rivakka                 10.05
Sarjaluettelo

M11 Pojat 11 v. 2.3 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika

  1. Johannes Mäki-Rautila    Ilmajoen Kisailijat             9.18
  2. Kaapo Torkko             Vähänkyrön Viesti               9.24
  3. Eeli Keckman             Kyrön Voima                     9.33
  4. Kosti Karjanlahti        Ilmajoen Kisailijat            10.07
  5. Mika Kärkkäinen          Kauhavan Wisa                  10.49
Sarjaluettelo

N9 Tytöt 9 v. 2.3 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika

  1. Jiina Niemelä            Ilmajoen Kisailijat            10.33
  2. Nea Haapamäki            Ilmajoen Kisailijat            10.52
  3. Sofia Keski-Nikkola      Vähänkyrön Viesti              11.28
  4. Enni Ala-Fossi           Lapuan Virkiä                  11.37
  5. Fiia Karjanlahti         Ilmajoen Kisailijat            11.37
  6. Hanna Laturi             Vähänkyrön Viesti              12.36
 Poisjääneet   1
  -  33.            Jasmin Hakala            Jalasjärven Jalas
Sarjaluettelo

N10 Tytöt 10 v. 2.3 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika

  1. Serafina Karjanlahti     Ilmajoen Kisailijat            10.24
  2. Maija Kumara             Laihian Luja                   10.29
  3. Aliina Ojaniemi          Seinäjoen Seudun Urheilijat    10.53
  4. Sanja Mäenpää            Ilmajoen Kisaiijat             11.08
  5. Lotta Hulkko             Jalasjärven Jalas              11.12
  6. Milja Mäkiranta          Vähänkyrön Viesti              11.16
  7. Sini Hietala             Lapuan Virkiä                  11.23
  8. Sonja Kunnari            Seinäjoen Seudun Urheilijat    12.02
Sarjaluettelo

N11 Tytöt 11 v. 2.3 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika

  1. Aida Koivisto            Lappajärven Veikot              9.54
  2. Tytti Vilpakka           Vähänkyrön Viesti               9.55
  3. Sirja Tyystjärvi         Vähänkyrön Viesti              10.01
  4. Siiri Ylinen             Seinäjoen Seudun Urheilijat    10.30
  5. Henni Rantala            Jalasjärven Jalas              10.30
  6. Anni Takamaa             Lapuan Virkiä                  11.00
Sarjaluettelo

M12 Pojat 12 v. 3 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika

  1. Jonne Leppinen           Kurikan Ryhti                  13.22
  2. Reko Hakomäki            Vähänkyrön Viesti              13.32
  3. Miiko Sivula             Seinäjoen Seudun Urheilijat    13.46
  4. Juho Kallio              Lapuan Virkiä                  14.13
  5. Iiro Hauhia              Seinäjoen Seudun Urheilijat    14.20
  6. Joona Haanpää            Jalasjärven Jalas              14.49
Sarjaluettelo

N12 Tytöt 12 v. 3 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika

  1. Jenna Ojaniemi           Seinäjoen Seudun Urheilijat    13.48
  2. Sofia Karjanlahti        Ilmajoen Kisailijat            14.38
  3. Emma Ala-Fossi           Lapuan Virkiä                  15.03
  4. Kristiina Kunnari        Seinäjoen Seudun Urheilijat    15.05
 Poisjääneet   1
  -  75.            Melissa Kykyri           Kälviän Tarmo
Sarjaluettelo

M13 Pojat 13 v. 3 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika

  1. Heikki Kumara            Laihian Luja                   12.16
  2. Paavo Taittonen          Vähänkyrön Viesti              14.00
  3. Aukusti Jaskari          Seinäjoen Seudun Urheilijat    15.38
  4. Aleksi Luomala           Kauhavan Wisa                  16.52
Sarjaluettelo

N13 Tytöt 13 v. 3 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika

  1. Heta Veikkola            Lapuan Virkiä                  12.35
  2. Inka Metsämäki           Seinäjoen Seudun Urheilijat    13.44
  3. Emmi Hietala             Lapuan Virkiä                  14.02
  4. Emilia Melender          Seinäjoen Seudun Urheilijat    15.00
  5. Piitu Varpuluoma         Vähänkyrön Viesti              15.38
Sarjaluettelo

M14 Pojat 14 v. 4 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika

  1. Teemu Havimäki           Kurikan Ryhti                  15.04
Sarjaluettelo

N14 Tytöt 14 v. 4 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika

  1. Veera Hakomäki           Vähänkyrön Viesti              15.29
  2. Meri Suomalainen         Vähänkyrön Viesti              16.16
  3. Siina Sahlberg           Vähänkyrön Viesti              16.19
  4. Pinja Koivisto           Kauhavan Wisa                  16.48
Sarjaluettelo

M15 Pojat 15 v. 4 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika

  1. Petteri Mattila          Kauhajoen Karhu                13.47
  2. Joona Lindgren           Kauhavan Wisa                  14.02
  3. Santeri Leikas           Teuvan Rivakka                 14.50
  4. Valtteri Luomala         Kauhavan Wisa                  15.46
  5. Tomi Valkama             Kauhavan Wisa                  16.33
 Keskeyttäneet   1
  - 113.            Pyry Holmström           Lappajärven Veikot
 Poisjääneet   1
  - 117.            Eemeli Kumara            Laihian Luja
Sarjaluettelo

N15 Tytöt 15 v. 4 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika

  1. Annika Latva-Koivisto    Ilmajoen Kisailijat            16.12
  2. Emma Jaskari             Seinäjoen Seudun Urheilijat    18.35
  3. Lotta Viitala            Jalasjärven Jalas              19.54
Sarjaluettelo

M17 Miehet 17 v. 10 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika

 Keskeyttäneet   1
  - 126.            Mikko Kärkkäinen         Kauhavan Wisa
Sarjaluettelo

N17 Naiset 17 v. 10 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika

  1. Alina Suomalainen        Kuortaneen Kunto               45.16
  2. Sara Kivenmäki           Kuortaneen Kunto               47.11
  3. Milla Santanen           Kuortaneen Kunto               52.59
Sarjaluettelo

M19 Miehet 19 v. 10 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika

  1. Lauri Mäki               Kauhavan Wisa                  36.20
  2. Niku Rintala             Teuvan Rivakka                 37.18
  3. Niko Haaro               Kristiinan Urheilijat          38.25
Sarjaluettelo

MYL Miehet yleinen 10 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika

  1. Jan Kaas                 Gamlakarleby IF                33.41
  2. Juha Järvelä             Kurikan Ryhti                  33.45
  3. Petteri Säilä            Ylihärmän Junkkarit            34.25
  4. Samu Heiska              Kyrön Voima                    34.44
  5. Niko Lepistö             Laihian Luja                   36.29
Sarjaluettelo